Dekanın Mesajı

Saygıdeğer ziyaretçi,

Sizler ile şu an okuduğunuz satırlar aracılığı ile irtibata geçmekten çok mutlu olduğumu bilmenizi isterim. Fakültemizin web sayfasını ziyaret etmenizin farklı nedenleri olabilir; belki şu an için potansiyel bir öğrenci adayımızsınız, belki de çocukları için uygun bir yükseköğretim kurumu araştırma çabasında olan bir ebeveynsiniz. Her halükarda sizlerin ihtiyaçlarına hitap edebileceğimizi düşünüyoruz.

Fakültemiz, 1974 yılında o zamanki adıyla “Maliye-Muhasebe Yüksekokulu” olarak kurularak Üniversitemizin başlangıç çekirdeğini oluşturan akademik birimdir. Şu an itibarıyle, Fakültemiz bünyesinde Maliye, İşletme, İktisat, Uluslar arası Ticaret ve Finansman, İngilizce İşletme ve Kamu Yönetimi olmak üzere altı bölüm vardır. Bu bölümlerin İngilizce İşletme dışında tamamının hem normal ve hem de ikinci öğretim programları mevcuttur. Fakültemiz yaklaşık 5.000 öğrencimiz ve 80 civarı öğretim elemanı ile eğitim-öğretim ve bilimsel çalışma faaliyetlerine devam etmektedir.

İngilizce İşletme Bölümümüz üniversitemizde %100 İngilizce eğitim veren ilk ve tek bölümdür. Diğer bölümlerimizin normal öğretim programlarının hepsinde öğrencilerimiz isteğe bağlı bir yıl İngilizce hazırlık sınıfını seçebileceklerdir. Fakültemiz öğretim elemanları artan bir eğilim ile yurt dışındaki üniversitelere kısa süreli ders vermek amacı ile gitmektedirler. Yurtdışından Fakültemize eğitim için gelen öğrenciler vardır. Kendi öğrencilerimiz de Erasmus programları çerçevesinde eğitimlerinin bir yılını yurtdışındaki üniversitelerde tamamlayabilmektedirler. Her yıl ortalama 70 öğrencimiz de bir yıla kadar eğitimlerini görmek üzere yurtdışına gönderilmektedir.

Fakülte öğretim eleman kadromuz olarak eğitim-öğretim ve bilimsel yayın faaliyetlerimiz ile uluslararası ölçekte etkinlik gösterme hedefinde istikrarlı bir şekilde yol almaktayız. Bizler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim elemanları ve personeli olarak tüm öğrencilerimizi günümüzün gerektirdiği donanıma sahip birer idareci adayı olarak yetiştirmemiz şeklinde amacımız olduğu bilincindeyiz. İşte bize düşen bu sorumluluk ile öğrencilerimizin çalışma azmi ve sürekliliği sıkıca kenetlenmiş bir sinerji oluşturunca tüm hedeflerimizi hep beraber gerçekleştirebileceğimiz inancındayım.

 

Sizlere saygılarımı sunar, her şeyin gönlünüzce olmasını dilerim.  

 

 

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı

 

iibfdergi  mezunlar  ogrenciisleri  telefonrehberi