YAZ OKULU ÖNKAYIT İŞLEMLERİ

ÖĞRENCİLERİMİZ 2018-2019 YAZ OKULUNDA AÇILACAK DERSLERİN BELİRLENMESİ AMACIYLA,  22.05.2019-10.06.2019 TARİHLERİ ARASINDA YAZ OKULU ÖN KAYIT BAŞVURUSU YAPABİLECEKTİR. ÖN KAYIT RESMİ VE KESİN KAYIT NİTELİĞİNDE OLMAYIP SADECE AÇILACAK DERSLERİN BELİRLENMESİ AMACIYLA YAPILAN BİR UYGULAMADIR.

ÖN KAYIT İŞLEMİNİ obs.aku.edu.tr/test/ogrenci ADRESİNDEN MEVCUT ÖĞRENCİ NUMARANIZ VE ŞİFRENİZLE GİRİŞ YAPARAK GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ. (OBİS SAYFANIZDAN DENEMEYİNİZ.)

ÖĞRENCİLERİMİZ YAZ OKULUNDA AÇILMASINI İSTEDİĞİ DERSLERİ SEÇİP KESİNLEŞTİR BUTONUNA TIKLAYARAK ÖNKAYIT İŞLEMİNİ BİTİRECEKTİR. DANIŞMAN ONAYI YAPILMAYACAKTIR.

NOT-1) YAZ OKULU KESİN KAYITLARI 17-21 HAZİRAN 2019 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

NOT-2) YAZ OKULU ÜCRETLERİ, AÇILACAK DERSLER VE DERS KAYITLARININ NE ŞEKİLDE YAPILACAĞI DAHA SONRA DUYURULACAKTIR.

NOT-3) YAZ OKULUNDA FAKÜLTEMİZDE AÇILAN DERSLER BAŞKA BİR ÜNİVERSİTEDEN ALINAMAZ. FAKÜLTEMİZDE AÇILMAYAN DERSLERİ ALMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLERİMİZ, İLGİLİ ÜNİVERSİTEDEN ONAYLI DERS İÇERİKLERİNİ BÖLÜMÜNE SUNMALIDIR. BÖLÜMÜNÜN ONAYI SONUCU ALABİLİR. 

NOT-4) ÖĞRENCİLERİMİZ YAZ OKULUNDA ALTTAN KALAN (FF-FD-DD-DC), DEVAMSIZLIKTAN KALINAN(DZ),ALT DÖNEMLERDEN ALAMADIĞI DERSLERİ VE DAHA ÖNCE BAŞARILI OLDUĞU DERSLERİ YÜKSELTMEYE ALABİLECEKTİR. BULUNDUĞU SINIFA KADAR SORUMLU OLDUĞU TÜM DERSLERİ BAŞARMIŞ OLAN ÖĞRENCİLER, ÜST DÖNEMLERDEN DERS ALABİLİR. ÖRNEĞİN 2. SINIF ÖĞRENCİSİ 4 YARIYILDAKİ SORUMLU OLDUĞU DERSLERİN TAMAMINI VERMİŞ İSE 5. VE 6. DÖNEM DERSLERİNİ ALABİLİR.

NOT- 5) YAZ OKULUNDA DERSLERE DEVAM ZORUNLUDUR. GÜZ VE BAHAR DÖNEMİNDE DEVAM ŞARTI SAĞLANSA DAHİ YAZ OKULUNDA DERSE DEVAM ZORUNLUDUR.

NOT-6) BİR ÖĞRENCİ YAZ OKULUNDA EN FAZLA 16 SAATLİK DERS ALABİLİR. FAKÜLTEMİZDE DERSLER GENELDE 3 SAAT OLDUĞU İÇİN 5 DERSE TEKABÜL EDER.

NOT-7) YAZ OKULUNDA(DC+) ŞARTLI BAŞARI UYGULAMASI YOKTUR. -DC- DÜŞEN NOT BAŞARISIZ KABUL EDİLİR.

23 Mayıs 2019, Perşembe 8623 kez görüntülendi