Fakültemiz dekanlığı görevinde devir teslim töreni gerçekleşti. Devir teslim töreninde Prof. Dr. Tuğrul Kandemir, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi dekanlığı görevini Prof. Dr. Gökhan Demirtaş’a devretti.

Devir teslim törenine; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Bolvadin Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Fişne, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Cemil Demir, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Selçuk Akçay ile akademik ve idari personel katıldı.

AKÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir; 7 yıldır yürütmüş olduğu dekanlık görevini, İİBF’de öğrenci olarak başlayıp profesörlüğe yükselmiş olan meslektaşına devretmekten mutluluk duyduğunu belirtti. Kandemir, “Üst yönetimin desteği olmadan karar almak mümkün değil. Fakültedeki huzur ortamını üst yönetimde de gördük; bu anlamda rektör hocamıza teşekkür ediyoruz. Her önerimiz öncelikli olarak kabul gördü. Fakülteyi yönetmemiz açısından bu önemli bir durumdur. Bu bağlamda yeni yönetim için bir kolaylık olacağını düşünüyorum.” dedi.

“İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, kurucu fakültedir”

Devir teslim töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin AKÜ’nün kurucu fakültelerinden biri olduğuna dikkat çekerek, fakültede bulunan tüm hocaların üniversitenin kurumsallaşmasında etkisi olduğunu söyledi. Karakaş, “Makro düzeyde hayata geçirmeyi planladığımız en önemli unsur özlük hakları çerçevesinde insanlara hak ettikleri hakları vererek bir düzen kurmak. Üniversite belli kurallarla yönetiliyor. Yöneticinin inisiyatifi kuralları nasıl uygulayacağını belirleyebilir. Daha önceki görevlerimizde bunu tecrübe ettik ve tecrübelerin neticesi olarak böyle bir anlayışı hakim kılmaya çalıştık. Bu doğrultuda önemli mesafeler katettiğimize inanıyorum” diye konuştu.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlık görevini teslim alan Prof. Dr. Gökhan Demirtaş ise “Bölümlerin kurumsal yapısının daha güçlendirildiği, performansı yükselten ve kalite süreçlerinin kurum tarafından tam olarak benimsendiği bir süreç olmasını istiyorum. Katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Devir teslim töreni AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş’ın İİBF eski Dekanı Prof. Dr. Tuğrul Kandemir’e plaket takdim etmesi ile sona erdi.​

27 Mart 2024, Çarşamba 296 kez görüntülendi